WFS Academy Alt Yapıya Yoğun İlgi

White Falcon Sprint Academy geleceğin sprinterlerini yetiştirmeye devam ediyor.

Alt yapı bizim için önemlidir. Çünkü alttan gelen yetenekli sporcular üstte performans gösteren sporcuların daha iyi olmaları için onları zorlar. Bu sebekle özellikle sistemli şekilde son 2 sezondur devam ettirdiğimiz alt yapı çalışmaları bu sezon 6-13 yaş aralığında 18 sporcu adayı ile 2. haftayı geride bıraktık. Haftada 2 gün 90 dakika süren antrenmanda, çocuklar çok yönlü eğitim modeli baz alınarak atletik eğitime tabi olmaktadırlar. 13 yaşına kadar her branşı rahatlıkla yapabilecek kapasiteye ulaşan sporcu adayları, 14 yaşından itibaren hemen hemen belli olan branşlarına yönelik antrenmanlara dahil edilmekte ve branşına uygun alanında uzman antrenörlerle spor kariyerini inşaa etmektedir.

Sistem gereği 27 farklı oyun metodu ile her çocuk takım ruhu içerisinde eğlenerek sporcu olmayı öğreniyor. Böylece bireyselleşmenin önüne geçerek çocuğun gelecek kariyerinde sorunlar yaşamasını engellemiş oluyoruz.

Sizin de çocuklarınızı ekibimizde görmek isteriz, belki gelecekte Türkiye’nin en iyi sprinteri sizin çocuğunuz olabilir.

“2. grup kayıtları  31 ekim-4 kasım arasında olacaktır.”

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yorumlar

Yorumlar

Bülent TAŞDEMİR
%d blogcu bunu beğendi: