White Falcon Sprint Academy Üyelik

Türkiye’de atletizme 5 yaşında başlatan ilk akademiyiz. Önceliğimiz 5/11 yaş arasında gittikçe hareketsizleşen çocukların spor yaparak sağlıklı birer birey olmalarını sağlarken, sistemli bir programa dahil olan çocukların daha kaliteli sporcu olacaklarına inanıyoruz. 5 yaşından 13 yaşına kadar toplam 8 yıl temel atletizm eğitimi alan bir sporcu adayı Yıldız kategorisine geldiğinde çok yönlü gelişim eğitimi almış ve 11 yıl spor yaşına sahip sporcu olacaktır.  16 yaşında 11 yıllık spor geçmişi olan bir sporcu, 14 yaşında 2 yıllık geçmişi olan başka bir sporcuyu çok rahat geçeceği ortadadır.

Üye olmadan önce son uyarı ” önceliğimiz sporcu yetiştirmek değildir, önceliğimiz spor yapan çocuklar yetiştirmektir ”

Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

5-11 Eğlenceli Atletizm Üyeliği : Programa 5-11 yaş grubunda olan çocuklar başvurabilir. Program sadece hafta sonu 2 gün 90 dakika olarak yapılmaktadır. Program yıl içinde 4 seviyeden oluşur. Her seviye 2 ay sürmektedir. 4 seviyeyi bitiren öğrencilere başarı belgesi verilir. Çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlayıcı çok yönlü koordinasyon, spor branşı ve fiziksel gelişimine katkı sağlayıcı antrenmanlar uygulanır. Uygulanan program uluslararası geçerli olan IAAF KIDS ATHLETICS programıdır.

12-14 Yaş Çoklu Branş Eğitim Üyeliği : Programa 12-13-14 yaş grubunda olan çocuklar başvurabilir. Program hafta sonu 2 gün, hafta içi 2 gün ve günlük 90 dakika olarak yapılmaktadır. Program yıl içinde 5 seviyeden oluşur. Her seviye 2 ay sürmektedir. 5 seviyeyi bitiren öğrencilere başarı belgesi verilir. Programda alt yapıdan gelenler için branş geliştirme antrenmanlar uygulanır. Programa 10 ay düzenli katılan çocuklara başarı belgesi verilir. Önemli not: Alt yapıdan gelmeyenler için yetenek testi uygulanmaktadır.

15-17 Yaş Yıldız Sporcu Adayı Üyeliği : Programa 15-17 yaş grubunda olan ve sadece atletizmin sprint sınıfında yarışmacı olan çocuklar başvurabilir. Program sadece hafta sonu 2 gün, hafta içi 3 gün ve günlük 100 dakika olarak yapılmaktadır. Program 1 seviyeden oluşur ve 10 ay sürmektedir. Bu programda sporcu lisansı ile atletizm takımlarında ve Milli takımda yarışmaları için yetiştirilir. Program içeriğinde, çocukların spor branşı ve fiziksel gelişimine katkı sağlayıcı antrenmanlar uygulanır. Önemli not: Alt yapıdan gelmeyenler için yetenek testi uygulanmaktadır.

18-19 Yaş Genç Sporcu Üyeliği : Programa  18-19 yaş grubunda olan ve sadece atletizmin sprint sınıfında yarışmacı olan veya olmak isteyen çocuklar başvurabilir.  Program hafta sonu 2 gün, hafta içi 3 gün ve günlük 150 dakika olarak yapılmaktadır.  Program içeriğinde çocukların motorsal özellikleri, sporsal yetenek ve branşlarına özgü gelişimine yönelik antrenmanlar uygulanır. Bu programda sporcu lisansı ile atletizm takımlarında ve Milli takımda yarışmaları için yetiştirilir. Önemli not: Alt yapıdan gelmeyenler için yetenek testi uygulanmaktadır.

Elit Sporcu Üyeliği : 19+ yaş grubunda olup elit düzeyde sprint sınıfının 100-200-400mt ve 400mt engelli branşlarında, sportif başarı hedefleyenler başvurabilir. Bu programa başvuru yapmanız için yukarıda yer alan branşlarda yarışmış ve derecelerinizin olması gerekmektedir. Programda en az 1+1 yıllık sözleşme yapılmaktadır. Önemli not: Alt yapıdan gelmeyenler  ve atletizm geçmişi olmayanlar için yetenek testi uygulanmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıda yer alan formu doldurunuz.

%d blogcu bunu beğendi: