5-7 Yaş gruplarına yönelik motor gelişim programı

5-7 Yaş gruplarına yönelik motor gelişim programında bilinmesi gereken en önemli bilginin çocuklarda motor gelişimleri küçük yaşlarda başlamasıdır. Çağımızın en büyük sorunları başında gelen hareketsizlik ile obezite ile yaşayan çocuklarda hareket yetersizliği gibi ciddi sorunlar gözlenmektedir.

Siz bir çocuğun, büyüdükten sonra obezite rahatsızlığını giderebilirsiniz fakat belli dönemlerde kazanılması gereken motor özelliklerini kazandıramazsınız. Bu sebeple bir çok birey kısıtlı hareket içinde yaşamaktadır. Bunu önlemenin yolu küçük yaşta aktiviteler yapmasıdır. Özellikle koordinatif ve motor özelliklerini geliştirici profesyonel desteklerle çocukların hem fiziksel gelişimleri yüksek olacak hemde zihinsel gelişimleri kaliteli olacaktır.

Bu bağlamda WFS Academy olarak 5-7 yaş grubuna özel programlarımız ile çocukların gelişimlerine katkı sağlamaktayız. En az 10 en fazla 20 kişilik gruplarla çalışmalarımız yürütmekte ve sağlıklı bir birey olmalarında temel adımları atmalarını sağlıyoruz.

Unutmayın spor yapan çocuk;

  • Her anlamda kendini geliştirir.
  • Öz güveni yerinde olur.
  • Okul hayatında ve iş hayatında başarılı olur.
  • Takım halinde ve bireysel olarak hareket edebilme yetisine sahip olur.
  • Kazanmayı ve kaybetmeyi bilir.

Sizleri de aramızda görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Detaylı bilgiye sitemizin Üyelik Çeşitleri bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Orada Seçili galeri veya galeri silindi.

Yorumlar

Yorumlar

Bülent TAŞDEMİR
%d blogcu bunu beğendi: