1. Anne-Baba-Çocuk Spor oyunları tamamlandı

5/13 yaş alt yapı grubunda antrenmanlara devam eden sporcu adaylarımız 2. ayın son haftasında velileri ile birlikte antrenmanlara katıldı.

Alt yapı eğitimlerinin devam ettiği 8. haftada veliler ve sporcu adayı çocuklarımız birlikte antrenman yaptılar. Uygulamamızın gereği önce velilerden ve çocuklardan 1 takım kaptanı seçtik. Seçim sırasına dizilmek için veliler velilerden, sporcular sporculardan dilediği kişiyi sıraya koydu ve takımlarını kurdular. 1 dakikalık isim seçme molasından sonra  Velilerimiz Fosiller takımını, Sporcu adaylarımız ise Hızlı ve Öfkeli takımını kurdular.  Hep beraber koş-yürü metodunda ısınma koşusu yaptılar. Eğitmenler eşliğinde kas açma-germe hareketlerini yaptılar. Kısa bir moladan sonra atletizme yönelik ısınma drillerini yaptılar. Hemen ardından oyunlara başladılar.

VELİLER VE ÇOCUKLAR GÜNÜNE AİT VİDEOLARI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

 

FOSİLLER  TAKIMI VS HIZLI VE ÖFKELİLER TAKIMI PUAN TABLOSU
TAKIM ADI YATAY ENGEL GEÇME SPRİNT YARIŞI DİZ ÜSTÜNDE İLERİ SAĞLIK TOPU ATMA 8 METRE KOŞU İLE UZUN ATLAMA TOPLAM
FOSİLLER SÜRE: 7,40,,72 PUAN : 0 83,1 METRE PUAN : 1  59,1 METRE PUAN : 1 2
HIZLI VE ÖFKELİ SÜRE: 7,33,,89 PUAN : 1 77,2 METRE PUAN : 0  53,8 METRE PUAN : 0 1

 

Kıyasıya geçen yarışmalarda Yatay engel geçişli sprint yarışında büyük farkla oyunu kaybetmiş olmalarına rağmen diz üstünde ileri sağlık topu atma yarışında durumu 1-1 yapıp  8 metre koşu ile uzun atlama yarışmasında 2-1 yaparak oyunları kazanmayı başardılar.

Aperture: 2Camera: Venus_V3_5020Iso: 59Orientation: 1
« 1 arasında 23 »

 

Bizim birinci amacımız her çocuğun spor yapmasını sağlamaktır. İnanıyoruz ki spor yapan her çocuk hem sağlıklı bir birey olacak hem de çok yönlü düşünebilecek kabiliyet elde edecektir.

Sizde White Falcon Sprint Academy bünyesinde çocuklarınızla birlikte hem eğlenmek hem spor yapmak isterseniz hemen bize katılın.

Yorumlar

Yorumlar

Bülent TAŞDEMİR
%d blogcu bunu beğendi: